Leden 2008Avril se chystá do Prahy

30. ledna 2008 v 13:20 →Avril Lavigne←
Avril Lavigne přijede v červenci do Prahy
Světová popová scéna nadále útočí na Prahu. Vedlě již několika ohlášených "mega" koncertu v první polovině roku 2008, včetně květnového koncertu zpěvačky Kylie Minogue přibyla další pop star, Avril Lavigne. Ta vystoupí 8.7.2008 v Sazka Aréně.
Avril Lavigne se vrací do České republiky v rámci svého evropského turné představit své aktuální album "The Best Damn Thing". Turné které odstartuje 2. května 2008 v Glasgow pořádá společnost Live Nation.
Avril Lavigne pochází z Kanady, narodila se 27.9.1984 v městečku Napanee, Ontario. Se zpěvem údajně začala již jako dvouletá, a to v místním kostelním sboru. Zde vydržela do svých deseti let a následně na sebe upozornila jako vítězka v soutěži talentů místního rádia. Na rozdíl od svých vrstevníků se již ve třinácti letech začala věnovat hře na kytaru a skládaní vlastních písniček. Ty pak rozeslala nahrávacím společnostem. Její obrovského talentu si všiml šéf nahrávací společnosti Arista, Antonio L.A. Reid.
Jeho prvotní plán udělat z Avril popovou zpěvačku však nevyšel -Avril měla na vše jasný názor a stát se další Britney Spears odmítala. Vydala se do Los Angeles, kde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk management, které jí nechalo volné ruce v nahrávání. Spolu s producentem Cliffem Magnessem se odebrala do nahrávacího studia a již jejich první výsledek spolupráce - singl "Complicated" - přinesl obrovský úspěch.. Následovalo album "Let Go" (2002), které se okamžitě stalo multiplatinovým a jeho úspěch katapultoval Avril mezi největší hvězdy. Alba se prodalo čtrnáct miliónů a získalo osm nominací Grammy. Kdo po úspěchu debutové desky očekával, že její následovník bude obsahovat podobné skladby, musel být zklamán, neboť Avril rozhodně neusnula na vavřínech. Sama Avril o svém druhém albu "Under My Skin" říká: "Prošla jsem si mnohým, hodně se naučila a zažila dobré i špatné. Tyhle písničky jsou o tom všem a každá je velmi osobní."
Společně s producenty Butch Walkerem , Raine Maidou a Don Gilmorem Avril napsala dvanáct osobních písní na nové album takřka v tajnosti. Po jedné schůzce se svou kolegyní, kanadskou písničkářkou Chantal Kreviazuk, se domluvily na společné hudební spolupráci a začaly spolu psát písničky. Chemie, která mezi nimi začala fungovat, byla úžasná. V létě se Avril nastěhovala do domu Chantal a jejího muže Raine Maidy v Malibu a začali nahrávat. Nakonec nahráli většinu písniček v Raineově studiu. Další skladby napsala Avril se svým kytaristou Evanem Taubenfeldem a jednu s Benem Moodym, původním kytaristou Evanescence. Skladby jako "Don't Tell Me", "My Happy Ending" nebo "Nobody's Home" představila na živo červnu roku 2005 v pražské sportovní hale.
The Best Damn Thing se svou čerstvou energií, punk-rockovými rify, ezapomenutelnými melodiemi a povznášejícími refrény přetéká smělostí a sebejistotou a jasně ukazuje, že Avril se zlepšila a vyzrála jako skladatelka i jako performerka. Toto zbrusu nové album, o kterém říká, že jí "šlo snadno od ruky", je tím nejlepším, co dosud natočila. Síla a energie The Best Damn Thing spočívá v rychlejších pop-punkových skladbách jako "I Can Do Better", "The Best Damn Thing" a "Girlfriend", zatímco emočně nejintenzivnější zážitky nám Avril připravila ve svých třech nových baladách: "When You're Gone", "Innocence" a "Keep Holding On". S produkcí alba The Best Damn Thing Avril pomáhali Butch Walker (Under My Skin), Dr. Luke, Rob Cavallo (Green Day, My Chemical Romance) a manžel Deryck Whibley z kapely Sum 41.


Bleskovka 5

29. ledna 2008 v 16:17 →Bleskovky←
Ahoooj
1)Jak se máš?
2)Máš blog?
3)Jaká je tvoje oblíbená barva?
4)Jak často si na počítači?
5)Byl/a si už někdy na táboře?
Ahoooooj